2021 YAZ MEVSİMİNİN BÜYÜK TRENDİ 'BÜYÜK YUVARLAK GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ'

2021 YAZ MEVSİMİNİN BÜYÜK TRENDİ  'BÜYÜK YUVARLAK GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ'

Hanımlar ve Beyler, işte merakla beklenen 2021 yazı güneş gözlüğü kreasyonunun en çarpıcı ve modanın zirvesinde yer edinmiş tasarım tavsiyesi karşımızda.

Herkesin malumudur ki yuvarlak gözlükler senelerdir hayatımızın içinde, hatta 'seneler' kelimesini biraz açarsak, yuvarlak gözlük veya oval gözlük tasarımları belki de gözlük kelimesi hayatımıza girdiği günden bugüne kadar var diyebiliriz. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız iyi bilirler ki ilk gözlük tasarımları da o zamanlar ki kısıtlı imkanlardan dolayı  oval ve yuvarlak olarak tasarlanmıştı, eeee tellere falan ancak o kadar şekil veriliyordu. Tabi bu işin esprsi, o zamanlar ki kullanılan dioptirili(numaralı) camlar yuvarlak olduğundan ve üzerlerinde oynanamadığından ötürü çerçeve de ona göre ayarlanıyordu. Aslında yuvarlak gözlüklükleri, gözlüklerin stil babası diye adlandırabilirim. tabi gel zaman git zaman bu moda yine de ölmedi, az önce bahsettiğim olaylar 8. yy'a kadar uzanıyor ve şu an 21.yy ın ise en çok tutulan modeli olduklarına göre kendimce şu çıkarımı yapıyorum; Evin ilk göz ağrısı, aynı zamanda da evin reisi oluyor. 

Tabi siz değerli okurlarımın da yorumlarını bekliyorum, sağlıkla ve esenlikle kalın 

Bu İçeriği Paylaş:

1 Yorum Var

  1. Image
    Tuğçe Çakır26.05.2021 - 20:29

    Sayfanız inceledim. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir çok kişiye optik için farklı, güzel bir bakış açısı kazandıracağınıza eminim. Sayfa düzeni ve içeriğinizi çok beğendim, devamını bekliyoruz.

Yorum Yapın

Yorumunu Gönder